O nás

Realitní trh v Praze prošel za posledních deset let revoluční proměnou, přesto je stále obtížné najít bydlení, které by vyhovovalo dnešním vysokým nárokům a požadavkům klientů. Za posledních deset let se byty, domy, kanceláře změnily k nepoznání a stejně jako služby agentur, které tyto nemovitosti nabízejí k prodeji, či pronájmu. Zájemce o pořízení nemovitosti k bydlení, pronájmu či k investici je zavalen nepřehlednou lavinou nabídek a hledá skutečné profesionály renomovaných realitních značek, kteří respektují osobní vkus každého klienta, jsou schopni vyřešit jakýkoliv požadavek s optimálním výsledkem a se zárukou právní jistoty finančních prostředků nutných k pořízení nemovitosti.

Dvě dekády úspěšné činnosti zařadily realitní kancelář V.I.P. Homes, s.r.o. mezi první „desítku“, která si získala v oblasti rezidenčních pronájmů dobré jméno a respekt, a to jak zahraničních společností a diplomatické komunity, tak spolupracujících realitních kanceláří.

Od roku 1991 jsme našli ubytování pro klienty z různých oblastí: finanční firmy, diplomatické kruhy, banky a firmy s celosvětovou působností. Zájemci o bydlení nás vyhledávají kvůli velkému výběru nemovitostí v nejlepších částech Prahy, majitelé nemovitostí zase kvůli nájemcům ze zahraničních společností.

Portfolio našich nemovitostí se díky dobrým referencím a doporučením spokojených zákazníků stále rozšiřuje. Dlouholetému úspěšnému působení na trhu odpovídá široké spektrum nemovitostí k prodeji či pronájmu, počínaje klasickými byty v historických čtvrtích, přes vyhledávané lofty v bývalých továrenských objektech, rodinné domy, řadové domy, rezidenční vily až po luxusní projekty pro úspěšné podnikatele a trendy apartmány pro umělce a intelektuály. Prvořadým kritériem při pořizování nemovitosti je výběr lokality.

Malé nebo velké, vždy na prestižní adrese!
Našim VIP klientům nabízíme zachování absolutní důvěry a jsme poctěni, když nás doporučí svým přátelům a známým. Nemluvíme o nich, protože naším přáním je, aby oni mluvili o nás se svými přáteli.

Naše motto:

Vyhledávání výjimečných příležitostí k bydlení v prestižních čtvrtích Prahy je nejenom obchodním artiklem naší společnosti, ale i potěšením z autenticity našich i zahraničních designérů, architektů a genia loci města.

 

Mezi naše významné klienty patří zastupitelské úřady a jejich zaměstnanci, kterým jsme pronajímali byty a domy na vybraných adresách

  • Velvyslanectví SRN 15 let úspěšné spolupráce
  • Velvyslanectví Kanady
  • Velvyslanectví Velké Británie
  • Velvyslanectví Thajska
  • Velvyslanectví Portugalska
  • Velvyslanectví Maďarska
  • Velvyslanectví Kuvajtu

Developerské společnosti, s nimiž spolupracujeme:

ING Real Estate Development , SATPO Development s.r.o., ORCO, Willbrook , Laax Development, COPA, Real Estate Karlín Group, Torino Praga, PSN, Unimex Group, Satpo Development, Irnerio Praha, IKANO, Ventura, Esagono, Savino & Partners, Ponte Carlo, UBM Development CR, Novostav, NIVEC s.r.o., Verona Plus, s.r.o a další.

Napsali o nás

THE PRAGUE POST Prosinec 13 - 19, 2000

Letuška přistála blízko domu

Ačkoli pracuje mnoho hodin denně, vypadá o hodně let mladší než skutečně je a stále se usmívá. Její realitní kancelář V.I.P.Homes v dvoupatrovém domě v tiché ulici na Praze 5 je zařízen v anglickém stylu.

Nikoliv typická Češka, Mária Mihinová je nesporně šťastný workoholik, který často pracuje 12 hodin denně a většinou i o víkendech. Ačkoli se narodila na Slovensku, většinu života prožila v Čechách. Vystudovala cestovní ruch v Karlových Varech a po ukončení školy žila rok a půl ve Velké Británii.

Po událostech v roce 1968 se rozhodla vrátit se do Československa. „Nebylo mnoho těch, kdo se vraceli domů, proto jsem byla podezřelá. Dlouho jsem si nemohla najít práci.“ Ale nakonec práci našla – ČSA hledala letušky a Mária Mihinová byla přijata.
„Byla to velmi dobrá práce, protože ačkoli lidé nemohli cestovat, já viděla celý svět“, říká.

Naneštěstí, ČSA mělo věkový limit do 40 let a tak byla nucena odejít po téměř dvaceti letech. Začala pracovat pro cestovní kancelář, která se starala o V.I.P. turisty.

Při této práci potkala Američana slovenského původu, který měl zvláštní požadavek. Nezajímal se o historické památky, ale o domy a život tady. Požádal ji, zda by mu nepomohla najít byt a vysvětlil jí, jak probíhá obchod s nemovitostmi ve Spojených státech. A tak vznikla realitní kancelář V.I.P.Homes. “Pochopila jsem že je to výnosná práce kterou dělá mnoho Američanek. Zdálo se to jako správný začátek nového života“ říká Mihinová.

Slovenská podnikatelka začala z ničeho v roce 1990, a díky tvrdé práci, excelentnímu zákaznickému servisu a silné vůli, počet klientů V.I.P.Homes narůstal. Dnes zaměstnává pět lidí a mezi její klienty patří společnosti Tel Source, Peugeot, Deloitte&Touche and Credit Lyonnais. Její firma se zabývá především pronájmem luxusních bytů a rodinných domů v centru a elitních čtvrtích jako Hanspaulka, protože mnoho jejích klientů jsou cizinci s dětmi.

V.I.P. Homes‘ přístup k zákazníkovi je ovlivněn její prací u aerolinek: splnění zákazníkových potřeb a přání, říká MM, která mluví německy a anglicky.

“Snažíme se poskytnout maximální komfort klientům, vyzvedneme je na letišti, a při jízdě autem po Praze jim poskytneme obecné informace o životě v Praze.“

Je pouze jedna věc se kterou se těžko smiřuje : nesnáší prohry. „Obchod s nemovitostmi je jako vlny, občas věci nefungují jak byste chtěla. Má chyba je že to beru jako osobní selhání“ říká 52-letá podnikatelka.

Mihinová se rozvedla po založení realitní kanceláře, a přiznává že její práce a málo času na rodinu byly důvody ukončení jejího manželství. Říká že je těžké najít si čas na pravidelnou jógu a rychlé setkání s 23-letým synem. Ale když tempo práce vzroste neúnosně, má řešení. „Stále mám výhodu volných letů, takže vždy když jsem unavená z práce, naskočím do letadla a letím na druhý konec světa. Anebo alespoň do Paříže na víkend“ říká paní Mihinová se smíchem.


REALITNÍ a stavební PROFIT 4 / 2 0 0 0

Bydlení pro V.l.P

Přesně v duchu svého názvu, srozumitelného pro cizince přijíždějící do Prahy, zajišťuje společnost V.I.P. Homes bydlení klientům z řady specifických oborů - finančnictví, diplomacie, bankovnictví - tedy rezidenční pronájmy. Na otázku, proč přicházejí zákazníci právě do této zprostředkovatelské realitní agentury, je jednoduchá a jasná odpověď: Protože V.I. P. Homes nabízí nejlepší výběr příležitostí k bydlení v nejlepších částech Prahy a přizpůsobuje se všem požadavkům klientů.

Více informací o této společností jsme se dozvěděli od její majitelky Márie Mihinové. Realitní agentura vznikla vlastně náhodou. Mária Mihinová se původně pohybovala mezi nebem a zemi jako letuška, po roce 1989 se rozhodla zůstat už pevně na zemi. Využívala svoje jazykově schopnosti v cestovní kanceláři nabízející exkluzivně služby pouze jednotlivcům, nebo párům turistů, kteří nepřijížděli za krásami Prahy s hromadným zájezdem. Tak se setkala i s bývalým rodákem žijícím léta v USA, který měl zvláštní přání. Netoužil po turistice, sháněl bydlení, takže neobjížděl památky, ale domy, v nichž by se mohl usadit a zřídit rovněž sídlo svojí firmy. Zanedlouho se sepsala smlouva a slovenský Američan nabídl provizi za vyhledání bytu, v zahraniční naprosto běžnou .„Tak jsem získala první odměnu a motiv pro další práci. Musela jsem se naučit sepisovat smlouvy a více si všímat zajímavých lokalit i objektů, vyhledávat jejich majitele, stejně jako případné zájemce o ubytováni. Začátky ještě bez telefonu, nejen mobilního, nad kterými se dnes už jenom usmívám, nebyly vůbec jednoduché. Během devíti let se mnohé změnilo. Smlouvy píšu v počítači, neudělám krok bez mobilního telefonu a když objíždím objekty, obvykle už sama neřídím, abych mohla v klidu zodpovídat četné dotazy klientů.‘ Mária Mihinová ovládá několik jazyků, ale nejčastěji používá němčinu, takže nejvíce zákazníků má z německy mluvících zemí. Získává je i prostřednictvím německého velvyslanectví, kde je společnost V. I. P. Home dobře zavedená - spolupráce trvá již devět let.

Tři roky úzce spolupracuje s holandskou společností Tel Source. Právě dlouhodo­bé kontakty předurčují úspěch, protože znamenají další klienty. Jejich počet je nyní menší než před pár lety, neboť zahraniční firmy si již vyškolily tuzemské pracovníky a ti mají bydlení bud vyřešené, nebo nevyžadují takový luxus.

‘Dnes tvoří moji klientelu také hodně Francouzů. Stěhují se do pátého pražského obvodu, kde bylo zřízeno francouzské lyceum. Chtějí bydlet co nejblíže, aby to neměly děti daleko do školy, ale ani do centra, protože si během dvou či tříleté­ho pobytu Prahu chtějí opravdu užít.

Základem úspěchu je kvalita
Podobně zaměřených realitních kanceláří je několik, ale nejde hovořit o konkurenci či rivalitě. Dokonce se jejich majitelé spojují a předávají si zkušenosti. Stejné tendence má zhruba pětice majitelek-žen. Jsou přesvědčené, že společný projekt má větší šanci na úspěch, než když budou vše řešit nadále jednotlivě. ,, Zatím o tom hovoříme, ale věřím, že to je blízká budoucnost, spojeni považuji za vyšší stupeň našeho působení na trhu.‘

Pokud M. Mihinová netráví dlouhé hodiny ve společnosti klientů, kterým představuje rezidenční objekty, vyhledává nové zájemce obydlení, nové domy, jedná s jejich majiteli. Vedle zprostředkovatelské role se musí stát diplomatkou, vcítit se do potřeb klientů.

Zakládá si na solidnosti, proto má firma dobré renomé založené na výsledcích dosavadní práce. Potvrzují to klienti z řady majitelů domů i zájemců o bydlení, kteří se k V.I.P. Home vracejí.

Nejtěžší je uspokojit požadavky filmových společností, které chtějí ubytováni pro známé hvězdy. Takové nároky, jaké si tyto hvězdy na byty kladou, tak u nás ně­kdy ani neexistují, nebo jsou pronajaté dlouhodobě. Například nemohli uspokojit požadavek Toma Hankse, na extrémně vysoký počet ložnic, ale vyhověli ředitelům zahraničních firem jako je Coca Cola, Philip Morris, pracovali pro Rolls Roys, Peugeot, Credit Lyonnais a řadu dalších. Nejčastěji nabízejí pronájmy v prestižních lokalitách, jako jsou Staré Město, Vinohrady, Hanspaulka a Ořechovka či Hřebenky. M. Mihinová je zvyklá a byla i v době, kdy pracovala v letištním provozu, že kvalitní servis zákazníci ocení. V tom pokračuje i dnes, jenom forma služby je jiná. Dobře ví, že kvalita předurčuje úspěch a tomu podřizuje i svůj osobní život, kde nezbývá prostor pro náhradní volno za desítky hodin každodenní práce. Někdy si nevyšetří ani tolik potřebné dvě hodiny týdně na jogu, s jejíž pomocí se snaží zkvalitnit hektický životní styl.